Osvětlení

Svítit v domě asi jen tak nepřestanete, přeci jen je 21. století. Spoustu z nás ale stráví celý svůj den pod umělým osvětlením, ať už v práci nebo doma. To znamená často zbytečné velké množství energie spotřebované každý den. Přitom možností, jak snížit spotřebu, zpříjemnit si osvětlení svého domova a ušetřit tak nejen našim očím, ale i peněžence je hned několik:

  • Pořiďte si energeticky úsporné LED žárovky, vydají stejné množství světla jako ty tradiční, ale spotřebují mnohem méně elektřiny. Přitom se dají pořídit nejen s různou mírou svítivosti, ale také v široké škále barevných odstínů. Můžete si tak sami zvolit různé osvětlení pro kteroukoliv místnost v domácnosti.
  • Ačkoliv jsou ceny LED žárovek vyšší, než těch klasických, investice se zde rozhodně vyplatí. Moderní žárovky totiž mají mnohonásobně vyšší životnost a zároveň nižší spotřebu.
  • Kolikrát jste v životě slyšeli, abyste zhasínali v místnostech, ve kterých nikdo není? Tento zvyk si rozhodně osvojte. I když odejdete z místnosti na pár minut, zhasnout se vám vyplatí.
  • Pokud na zhasínání zapomínáte, dobrým řešením mohou být fotobuňky. Ty se vám vyplatí zejména na chodbách nebo schodišti, zároveň jsou i dobrými pomocníky, pokud máte zrovna plné ruce.