Jak ušetřit
v domácnosti

Tipy pro úspory

Koupě nového spotřebiče

  • Při výběru spotřebičů opravdu dbejte na deklarovanou energetickou třídu. Měli byste vědět, že energetická třída A není jednoznačně nejúspornější. U mnoha typů spotřebičů se naopak jedná o nejhorší třídu, kterou lze v zemích Evropské unie vůbec dodávat na trh. Od chvíle, kdy bylo zavedeno štítkování, začala většina výrobců vyrábět ještě úspornější spotřebiče. Kvůli technickému pokroku se tak setkáme i se spotřebiči s označením A++ nebo dokonce A+++.
  • Štítkování spotřebičů se od března 2021 znovu změní. Na štítcích se již nebude používat označení jako např. A+ nebo A++, plusová znaménka totiž zmizí. Nový systém štítkování,...
Celý tip

Regulace systému vytápění

  • Regulaci systému vytápění je vhodné provádět nejen po zateplení domu nebo výměně zdroje vytápění, ale také po delší době používání stávajícího zdroje tepla.
  • Řešením je osazení regulace stávajícího zdroje tepla, která optimalizuje výkon a teplotu topení. Do každého bytu či místnosti lze osadit například termostatické hlavice na radiátory v kombinaci s prostorovým termostatem.
  • Pokud máte složitější systém vytápění (např. více větví), nechte si od odborné firmy zpracovat návrh tzv. termohydraulického vyvážení systému. Dokonalejší termodynamické vyvážení vám pak zajistí účinné fungování i při sníženém výkonu na jaře či na...
Celý tip