Koupě nového auta

  • Vozidla jezdící na CNG (stlačený zemní plyn) mohou ušetřit až 50 % nákladů na palivo. Kromě toho mají nižší emise a  nemají výrazně vyšší pořizovací náklady než vozidla na klasické pohonné hmoty.
  • Hybridy (kombinace spalovacího motoru a elektromotoru) sníží spotřebu paliva, obzvlášť při městském provozu. Dnes už jsou ale stále častěji upřednostňovány samotné elektromobily, jejichž technické a dojezdové vlastnosti se neustále zlepšují.
  • Elektromobily mají lokálně nulové emise, nízké provozní náklady a jejich dojezdová vzdálenost se neustále zvyšuje. Kromě toho je samotný mechanismus motoru daleko jednodušší a energeticky účinnější než u spalovacího, byť elektřina samotná se v ČR stále ještě vyrábí v konvenčních elektrárnách.
  • Nabíjení elektromobilu je nejčastějším problémem, který mnoho zájemců o tento typ vozu odrazuje. Ve městech ale stanice s elektro nabíječkami stále přibývají. Dnes je možnost pořídit i nabíječku do rodinného domu. Pokud do ní budete čerpat elektřinu ze solárních panelů na střeše, budete jezdit prakticky zadarmo. Na solární panely a baterie pro uchování elektřiny dnes můžete žádat o dotaci.
  • Pokud cestujete do hlavního města a bojíte se, že zde nezaparkujete, nemusíte mít strach. S elektromobilem můžete zaparkovat kdekoliv, i na modrých zónách normálně určených pouze pro rezidenty.