Hi-tech novinky

  • K úsporám energie můžete využít tzv. ekvitermní regulace – čidla upravují teplo v domě podle rozdílu venkovní a vnitřní teploty. Když je zima, radiátory hřejí více. Nemusíte tedy sami neustále regulovat teplotu, čidla zajistí, aby v domácnosti byla zachována příjemná teplota.
  • Pokud si v domě nainstalujete správná čidla a elektroměry, přesně vám ukážou, kolik jednotlivé spotřebiče využívají elektřiny.
  • Využijte BIPV, neboli fotovoltaické sklo, které může být součástí střech, fasád nebo oken.  To následně přeměňuje sluneční energii v elektrickou. Celý proces probíhá bez generace hluku, znečištění a není náročný na údržbu
  • Solární panely na střeše jsou v poslední době pomocníky, které vídáme stále častěji. Cenově jsou stále dostupnější a možná je na ně i podpora z dotačních programů. Přes den pomohou vyrábět elektřinu a vy tak nemusíte čerpat z klasické sítě. Solární panely a jejich využití ještě několikanásobně vylepšíte, pokud k nim pořídíte i domácí baterii, která akumuluje energii získanou z panelů. Během celého dne tak můžete spotřebovávat pouze energii, kterou vyrobily solární panely na střeše.
  • Podobným trendem jsou v poslední době také nádrže na dešťovou vodu. Jedná se o tanky na vodu, které shromažďují vodu spadlou na střechu domu. Využití dešťové vody najdete nejen na zahradě, ale i v domě. Dešťovou vodou se dá například splachovat, napouštět bazén nebo zalévat zahradu. Nemusíte na to tedy čerpat drahou pitnou vodu.
  • Pořiďte si do kuchyně recirkulační digestoř, ta na rozdíl od klasických digestoří neodvádí v zimě teplo z kuchyně.
  • Vybavte domácnost chytrými prodlužovačkami, které vám pomohou ušetřit díky automatickému vypínání spotřebičů, které nejsou využívány. Další tipy na správné využívání elektroniky a domácích spotřebičů najdete zde.